Szkoła Podstawowa

przy Wojewódzkim Szpitalu Zespolonym

Dzień Bezpiecznego Internetu

 Internet stanowi niezastąpione źródło wiedzy i rozrywki, ale korzystanie z jego zasobów i możliwości niesie też ze sobą niebezpieczeństwa. Trzeba o nich wiedzieć, by uchronić się przed przykrymi konsekwencjami. Dlatego w Dniu Bezpiecznego internetu uczniowie naszej szkoły dowiedzieli się, jak dbać o bezpieczeństwo w sieci i  utrwalili tę wiedzę w formie plastycznej.

Dzień Bezpiecznego Internetu Dzień Bezpiecznego Internetu Dzień Bezpiecznego Internetu Dzień Bezpiecznego Internetu Dzień Bezpiecznego Internetu Dzień Bezpiecznego Internetu


 

Razem dla WOŚP

 Jak co roku cała Polska grała z Wielką Orkiestrą Świątecznej Pomocy. W Koninie do akcji włączyli się Alpiniści dla WOŚP oraz druhowie z Ochotniczej Straży Pożarnej i policjanci z Komendy Miejskiej w Koninie. Dzieci leżące w szpitalu mogły obejrzeć symulację akcji ratowniczej z wykorzystaniem sprzętu wysokogórskiego, a także poznać sprzęty wykorzystywane przez straż pożarną i policję. Szczególnym powodzeniem cieszyło się rozwijanie węża strażackiego. Dziękujemy za dostarczenie dzieciom niepowtarzalnych wrażeń i udział w szczytnej akcji.

Razem dla WOŚP Razem dla WOŚP Razem dla WOŚP Razem dla WOŚP Razem dla WOŚP Razem dla WOŚP Razem dla WOŚP Razem dla WOŚP Razem dla WOŚP Razem dla WOŚP Razem dla WOŚP Razem dla WOŚP Razem dla WOŚP Razem dla WOŚP Razem dla WOŚP Razem dla WOŚP Razem dla WOŚP Razem dla WOŚP


 

Dzień Babci i Dziadka

 Doceniajmy babcie i dziadków, bo nikt tak jak oni nie utuli i nie pocieszy w złych chwilach. To babcia i dziadek zawsze znajdą czas, by wysłuchać, przygotować przysmaki albo pograć wspólnie na konsoli, bo różne są babcie i dziadkowie. Ale zawsze zasługują na wdzięczność i docenienie. Dlatego uczniowie naszej szkoły przygotowali własnoręcznie przepiękne kartki, wyrażające najszczersze uczucia wobec seniorów. My zaś dołączamy życzenia, by babcie i dziadkowie pozostali młodzi duchem i by nie zabrakło im apetytu na życie.

Dzień Babci i Dziadka Dzień Babci i Dziadka Dzień Babci i Dziadka Dzień Babci i Dziadka Dzień Babci i Dziadka Dzień Babci i Dziadka Dzień Babci i Dziadka Dzień Babci i Dziadka Dzień Babci i Dziadka Dzień Babci i Dziadka Dzień Babci i Dziadka 


 

Powstanie Wielkopolskie

 

Zdjęcie otwartek książki. W środku tekst o powstaniu wielkopolskim i czarno-białe fotografie Zdjęcia i książki poświęcone powstaniu wielkopolskiemu. Zdjęcie otwartej książki trzymanej przez ucznia. Widok z góry na miasto. Pochód, ulica roświetlona przez czerwone race. Widok z góry na miasto. Pochód, ulica roświetlona przez czerwone race.


 

Życzenia świąteczne

Boże Narodzenie


 

Spotkanie świąteczne

Święta tuż tuż, nadszedł czas wigilijnych spotkań. I w naszej szkole uczniowie, rodzice i nauczyciele zebrali się, by wspólnie śpiewać kolędy, rozmawiać, a przede wszystkim życzyć sobie wzajemnie wszystkiego, co dobre na Święta i nadchodzący Nowy Rok. Na spotkaniu, które poprowadził ks. Karol Zając, rozmawialiśmy o świątecznych zwyczajach, naszych wspomnieniach i oczekiwaniach, o symbolice Świąt Bożego Narodzenia, ich duchowości i wymiarze materialnym. Wreszcie składaliśmy sobie serdeczne życzenia z nadziejami na piękne świętowanie i równie piękną codzienność po Świętach.

Spotkanie świąteczne Spotkanie świąteczne Spotkanie świąteczne Spotkanie świąteczne Spotkanie świąteczne Spotkanie świąteczne


 

Dziękujemy wolontariuszom z SP 12

Szkolne Koło Wolontariatu ze Szkoły Podstawowej nr 12 w Koninie po raz kolejny pamiętało o dzieciach leżących w szpitalu i postanowiło umilić im przedświąteczny czas. Członkowie Koła zorganizowali zbiórkę przyborów szkolnych i materiałów plastycznych dla naszych podopiecznych. Dziękujemy wolontariuszom za pamięć, pracę i ich dobre serca.

Dziękujemy wolontariuszom z SP 12 Dziękujemy wolontariuszom z SP 12 Dziękujemy wolontariuszom z SP 12


 

Mikołajki na oddziałach dziecięcych

 Jak co roku na szpitalne oddziały dziecięce zawitał Mikołaj z prezentami, dobrym słowem i uśmiechem. W jego przepastnym worku znalazły się paczki żywnościowe ufundowane przez Wojewódzki Szpital Zespolony, jak również książki i zabawki zebrane przez ludzi dobrej woli, szczególnie w zbiórkach organizowanych przez szkoły i przedszkola z naszego regionu. Dzieci otrzymały tez kartki świąteczne wykonane przez ich rówieśników ze Szkoły Podstawowej w Dąbroszynie oraz Przedszkola Gminnego w Kramsku. Humory wszystkim dopisywały, śmiechu było co nie miara, a szczęśliwe twarze dzieci stanowiły najlepszą nagrodę dla Mikołaja i jego pomocników.

Mikołaj siedzący na łóżku, wręczający dziecku paczkę oraz książkę. Mikołaj siedzący na łóżku, wręczający dziecku paczkę, wokół łóżka personel medyczny w czapkach mikołajowych. Personel oddziału chirurgii dziecięcej w czapkach mikołajowych. Dziecko siedzące na łóżku, oglądające prezent od Mikołaja. Mikołaj wręczający chłopcu prezent. Zdjęcie przy choince; dzieci, Mikołaj i personel medyczny oddziału chirurgii dziecięcej. Mikołaj wchodzi do sali dziecka, w ręku trzyma prezent, różową lalkę. Mikołaj wręcza chłopcu pluszową maskotkę jeża. Mikołaj wręcza dziewczynce lalkę. Mikołaj stoi przy łóżku dziecka, w ręku trzyma paczkę z prezentem. Mikołaj wręcza dziecku prezent. Dziecko jest trzymane na rękach przez rodzica. Zdjęcie przy choince, Mikołaj i dwoje dzieci, wszyscy trzymają kartki świąteczne. Zdjęcie przy choince, Mikołaj siedzi na krześle i trzyma dziecko na kolanach. Kartka świąteczna z choinką i ręka dziecka. Mikołaj siedzi na krześle i wręcza dziecku prezent. Mikołaj wręcza prezent chłopcu. Chłopiec siedzi na łóżku. Mikołaj i kobieta w czerwonej sukience, która trzyma paczkę z prezentem. Mikołaj siedzi na krześle przy choince. Rozmawia z dzieckiem i daje mu prezent.


 

Kartki bożonarodzeniowe dla naszych uczniów

Serdecznie dziękujemy dzieciom ze Szkoły Podstawowej w Dąbroszynie oraz Przedszkola Gminnego w Kramsku za to, że pomyślały o uczniach naszej szkoły szpitalnej i przygotowały dla nich kartki świąteczne z życzeniami oraz drobne upominki i materiały plastyczne. Dziękujemy za ten gest i piękny pomysł umilenia naszym podopiecznym pobytu w szpitalu oraz podzielenia się z nimi świąteczną radością. 

Kolorowe kartki bożonarodzeniowe. Kolorowe kartki bożonarodzeniowe. Kolorowe kartki bożonarodzeniowe. Kartka bożonarodzeniowa z bałwanem. Torba pełna kolorowanek i materiałów plastycznych. List z pozdrowieniami od przedszkola w Kramsku.


 

Hokus pokus, czary mary...

Na oddziałach chirurgii dziecięcej i dziecięcym spotkaliśmy się z naszymi uczniami, by wywróżyć sobie dobrą przyszłość. Dzieci przygotowały pod opieką nauczycieli dekoracje wprowadzające w magiczny nastrój. Spędziliśmy ten dzień na wesołych próbach wykradzenia tajemnicy naszych przyszłych losów. Spotkanie przyniosło nam wiele pozytywnych emocji. Liczymy, że wszystkie dobre wróżby się spełnią.

Rekwizyty andrzejkowe, suknia, kapelusz, książki, napis andrzejki. Dzieci siedzące przy stole, przed nimi na stole kolorowe karteczki z wróżbami. Dzieci siedzące przy stole, przed nimi na stole kolorowe karteczki z wróżbami. Dzieci siedzące przy stole, przed nimi na stole wróżby andrzejkowe.. Dziewczynka w sukni i kapeluszu, trzymająca czarne lusterko w dłoni. Obok kobieta trzymająca plik kartek. Trzy dziewczynki, dwie stoją jedna siedzi. Siedząca trzyma na kolanach plik kartek i coś zapisuje. Gazetka ścienna o tematyce andrzejkowej. Dziewczynki siedzące przy łóżku. Na łóżku rozłożone kartki z wróżbami andrzejkowymi. Kolorowe karteczki rozłożone na łóżku szpitalnym.  Dwie dziewczynki siedzące przy łóżku, wokół nich na łóżku kartki ze zdjęciami kwiatów.  Kobieta trzymająca przed dzieckiem tacę na której znajdują się cztery, odwrócone do góry dnem brązowe kubeczki. Dziewczynka podnosi jeden kubeczek. Kobieta trzymająca przed dzieckiem tacę na której znajdują się cztery, odwrócone do góry dnem brązowe kubeczki. Dziewczynka podnosi jeden kubeczek.


 

Podkategorie