Szkoła Podstawowa

przy Wojewódzkim Szpitalu Zespolonym

Zakończenie Roku Szkolnego 2023/2024

Przed nami dwa miesiące odpoczynku. Pożegnaliśmy naszych uczniów, wręczając im karty pamiątkowe. Odczytaliśmy również listy od Wielkopolskiego Kuratora Oświaty i Rzecznika Praw Dziecka. Rozmawialiśmy też na temat zachowania bezpieczeństwa w trakcie wakacyjnego wypoczynku. Przed nami czas odpoczynku i zbierania sił. Życzymy wszystkim, którzy odwiedzają naszą stronę, udanych wakacji i zapraszamy w nowym roku szkolnym.

                                                     


 

Spektakl teatralny

6 czerwca na oddział chirurgii dziecięcej zawitał krakowski teatrzyk Bamm Baamm. Artyści zaprezentowali spektakl Jedz na zdrowie. Zając Uszko i wilczek Wolfi mierzyli się z problemami zdrowego i niezdrowego odżywiania, poznawali witaminy i odkrywali tajemnice bólu brzuszka. Wszystko to przy akompaniamencie wpadających w ucho i pouczających piosenek. Mali widzowie reagowali z entuzjazmem, a na zakończenie otrzymali drobne prezenty. Dziękujemy za piękny i mądry spektakl.

Na pierwszym planie plecy kilku osób siedzących na krzesłach, przed nimi dwoje aktorów teatralnych w stroju wilka i zająca. Na pierwszym planie plecy kilku osób siedzących na krzesłach, przed nimi dwoje aktorów teatralnych w stroju wilka i zająca. Na środku zdjęcia dziecko siedzące na krześle, tyłem do obiektywu. Przed nim dwoje aktorów w stroju sowy i zająca. Aktorzy trzymają mikrofony. Dwie osoby siedzące na krzesłach, tyłem do obiektywu, trzymają w rękach drewniane tabliczki. Przed nimi aktor w stroju zająca, trzymający w prawej dłoni mikrofon. Na pierwszym planie kilka osób siedzących na krzesłach, tyłem do obiektywu, trzymających w dłoniach drewniane tabliczki. Przed nimi dwoje aktorów teatralnych w stroju wilka i zająca. Aktorzy teatralni w stroju wilka i zająca rozdający dzieciom upominki na zakończenie spektaklu. 


 

Tydzień Czytania Dzieciom

Czytając dzieciom, stymulujemy ich rozwój, poszerzamy wyobraźnię, uczymy skupienia i wyrażania emocji. Żadna inna aktywność nie zastąpi tego spędzonego wspólnie czasu. Dlatego w Tygodniu Czytania Dzieciom zadbaliśmy, by mali pacjenci mogli posłuchać głośnego czytania, oderwać się od szpitalnej rzeczywistości za sprawą literatury. Czytanie odbyło się na oddziale chirurgii dziecięcej, w każdej sali dzieci słuchały głośnego czytania dopasowanych do swego wieku utworów literackich. Przedsięwzięcie to zostało przeprowadzone we współpracy z Filią Medyk Miejskiej Biblioteki Publicznej w Koninie.

Kobieta siedząca bokiem, przy łóżku szpitalnym dziecka, trzymająca i prezentująca dziecku książki dla dzieci. Kobieta siedząca na łóżku szpitalnym, czytająca książkę leżącej na nim dziewczynce. Kobieta siedząca z chłopcem przy stoliku. Trzyma w dłoniach książkę, czyta chłopcu. Widok z góry, otwarta książka. Kobieta siedząca przy łóżku szpitalnym dziecka, czytająca mu książkę z kolorowymi ilustracjami. Dziecko leżące na łóżku szpitalnym, jakaś osoba wręcza mu obrazek z helikopterem. W nogach dziecka siedzi kobieta.


 

Dzień Dziecka w naszej szkole.

W Dniu Dziecka wszystkie dzieci przebywające na oddziałach dziecięcych konińskiego Szpitala otrzymały upominki, na które złożyły się przede Wszystkim książki, a także zabawki. Książki to efekt zbiórki przeprowadzonej przez Hufiec Pracy w Koninie. Raz jeszcze dziękujemy za dar serca, który sprawił małym podopiecznym Szpitala wiele radości, a niektórym zaszczepił miłość do książek.

Otwarta, kolorowa książeczka trzymana w dłoniach przez dziecko siedzące na łóżku. Maskotka rybka trzymana w dłonich, z nią zeszy i książka "Ciekawostki przyrodnicze" leżące na łóżku. Kobieta wręczająca zabawkę leżącemu na łóżku dziecku. Na dzieckiem kroplówka. Uśmiechnięta dziewczynka, siedząca na łóżku szpitalnym, trzymająca w dłonich książki. Uśmiechnięta dziewczynka, siedząca na łóżku, obok niej kolorowe książki dla dzieci. Chłopiec siedzący na krześle, prezentujący przed sobą ksiiążkę pt. "Alfabet".


 

Siła jest w Nas, pobaw się ze Mną i poczytaj Mi! - akcja na rzecz dzieci ze szkoły szpitalnej

Uczniowie z Hufca Pracy w Koninie przeprowadzili zbiórkę książek i filmów edukacyjnych dla małych pacjentów leczących się w Wojewódzkim Szpitalu Zespolonym w Koninie. Współpracowali przy tym z Rzemieślniczą Szkołą Zawodową w Koninie, Zespołem Szkół Centrum Kształcenia Ustawicznego w Koninie oraz Zespołem Szkół Technicznych w Koninie. Dary trafiły do naszej Szkoły i zostaną przekazane dzieciom na oddziałach dziecięcych. Dziękujemy uczniom, nauczycielom i wychowawcom za wielkie serca, chęć pomocy i troskę o innych. Dzięki Waszej akcji mali pacjenci spędzą piękne chwile przy lekturze i choć na chwilę zapomną o przykrych momentach związanych z leczeniem.

Cztery osoby, zwrócone przodem, niosące torby i kartony. Za nimi granatowy samochód. W tle budynek. Pięć osób zebranych wokół stołu, na którym rozkładane są książki z przyniesionych toreb i kartonów. Pięć osób zebranych wokół stołu, na którym rozkładane są książki z przyniesionych toreb i kartonów. Kobieta w okularach, trzymająca w dłoniach otwartą książkę, pochylona nad stołem pokrytym innymi książkami. Kilka osób stojących przy stole na którym leżą stosy książek.  Pięć osób, stojących i pozujących do zdjęcia, przed nimi stół, na którym leżą książki.


 

Dzień Matki

Dzień Mamy to najpiękniejsze święto w roku, bo kto bardziej zasługuje na miłość, szacunek i własne święto niż nasze mamy, niestrudzone w obdarzaniu miłością, wspieraniu i pocieszaniu. Dlatego dzień ten wymaga szczególnych przygotowań. Nasi uczniowie dołożyli wielu starań, by godnie uczcić to święto. Przygotowali piękne laurki i drobne prezenty, by sprawić mamom przyjemność i wyrazić swoje uczucia.

Zdjęcie z góry, chłopiec kolorujący kolorowankę z kwiatami i napisem Kocham Cię Mamo. Zdjęcie z góry, chłopiec kolorujący kolorowankę z kwiatami i napisem 26 maja Dzień Matki. Zdjęcie z góry, dziecko przygotowuje laurkę dla mamy, na środku kartki wierszyk. Zdjęcie z góry, dziewczynka kolorująca kolorowankę, a na niej serce z napisem Dla mamy. Zdjęcie z góry, chłopiec kolorujący kolorowankę z kwiatami i napisem Dla kochanej mamy. Kolorowanka, kwiatki z napisem dla mamy, Po prawo, rączka dziecka trzymająca niebieską kredkę. Zdjęcie z góry, chłopiec kolorujący kolorowankę z kwiatami i napisem Kocham Cię Mamo Dłonie, a w nich kwiatek z papieru. Kwiat z papieru. Dłonie, a w nich kwiat z papieru. Kwiat z papieru trzymany w dłoni. Kwiat z papieru.


 

Dzień Flagi i Konstytucja 3-go Maja

 W trakcie szkolnych obchodów Święta Konstytucji 3 Maja oraz Dnia Flagi nasi uczniowie zapoznali się z wydarzeniami historycznymi towarzyszącymi uchwaleniu Konstytucji oraz z zasadami ekspozycji i wykorzystania symboli państwowych. Wykonali też prace plastyczne z motywami polskich barw narodowych.

Zdjęcie otwartego laptopa, na ekranie bandera marynarki wojennej. Otwarty laptop, na ekranie instrukcje dotyczące umieszczanie flagi. Otawrty laptop, na ekranie mundurowi niosący flagę. Zdjęcie z góry, dziecko koloruje kolowankę, dwoje dzieci trzymające flagę. Zdjęcie z góry, dziecko koloruje kolowankę, dwoje dzieci, każde trzyma flagę. Zdjęcie z góry, dziecko koloruje kolowankę, dwoje dzieci trzymające flagę. Zdjęcie trójki dzieci siedzących tyłem, przy stoliku, malujących farbami flagę Polski. Zdjęcie z góry, dziecko malujące farbami flegę Polski. Zdjęcie z góry, malowanie flagi Polski. Ekran komputera, na nim animacja patriotyczna. Ekran komputera, na nim flaga Polski. Gazetka ścienna, na niej prace wykonane przez dzieci, poświęcone polskiej fladze. 


 

Światowy Dzień Książki i Praw Autorskich

23 kwietnia, jak co roku, świętowaliśmy Dzień Książki i Praw Autorskich. Rozmawialiśmy o korzyściach płynących z lektury, o swoich fascynacjach czytelniczych już nabytych lub będących dopiero przed nami. Towarzyszyły nam książki i rekwizyty z Bajkowozu. Uczniowie przygotowali też plakaty zachęcające do bliższej znajomości z książkami oraz przewodnik po historii książki i prawach autorskich.

Zdjęcie robione z góry. Dziecko malujące farbami plakat. Na plakacie trzy książki ułożone jedna na drugiej, rakiety i dwie planety wokół. Zdjęcie robione z góry, dziecko malujące plakat z okazji Dnia Książki. Zdjęcie robione z góry, troje dzieci siedzących przy stoliku, trzymających w dłoniach kartki z treściami dotyczącymi Światowego Dnia Książki i Praw Autorskich. Na stoliku plakat namalowany przez dzieci i więcej kart i informacjami poświęconymi tematyce książek. Karta formatu a4, trzymana przez dziecko, opisująca prawa osobiste. Zdjęcie z góry, dziewczynka trzymająca w dłoni kartkę formatu a4, opisującą zagadnienie praw autorskich. W tle, na stoliku inne karty z materiałami poświęconymi książkom. Kartka z cytatem Richarda Steel'a "Czytanie jest dla umysłu tym, czym gimnastyka dla ciała"'.


 

Dzień Ziemi

22 kwietnia obchodziliśmy w naszej szkole Światowy Dzień Ziemi. Rozmawialiśmy o potrzebach naszej planety, o tym, jak dbać o środowisko naturalne i zmniejszyć swój ślad węglowy. Uczniowie wykonali prace plastyczne w formie kolorowych plakatów.

Widok zza pleców dwóch dziewczynek. Dziewczyny trzymają pędzle i malują plakat z okazji Dnia Ziemi. Dwie dziewczynki siedzące tyłem, przy stoliku, rysujące obrazki na kartkach papieru. Widok z góry, dziecko malujące farbami obrazek z okazji Dnia Ziemi. Po lewej stronie malowanego obrazka stoją słoiczki z farbami. Widok z góry, dziecko malujące farbami obrazek z okazji Dnia Ziemi. Rysunek z okazji Dnia Ziemi wykonany przez dziecko. Na obrazku kula ziemska i napis "Dzień Ziemi" . Plakat namalowany przez dzieci z okazji Dnia Ziemi. Na plakacie uśmiechnięta kula ziemska, na niej zielone drzewa i kolorowe motyle wokół. Na dole plakatu napis Dzień Ziemi.


 

Rocznica Powstania w Getcie Warszawskim

19 kwietnia obchodziliśmy 81. rocznicę powstania w getcie warszawskim. Przypomnieliśmy naszym uczniom o tym wydarzeniu i o dramacie obywateli polskich żydowskiego pochodzenia. Uczniowie poszukiwali w książkach i wydawnictwach okolicznościowych informacji o powstaniu i jego bohaterach. Wykonali także żonkile, kwiaty symbolizujące pamięć o powstańcach.

Zdjęcie z góry, otwarta książka, trzymana przez dziecko. Czarno-białe zdjęcia z okresu wojennego. Fotografia instrukcji wykonania papierowego żonkila. Odrysowywanie szblonu na .żółtym arkuszu papieru. Wycinanie odrysowanego wzoru. Dwie dłonie, nożyczki, kawałki papieru. Smarowanie klejem - dwie dłonie, żółty wycinek papieru, patyczek, odrobiny kleju na papierze.


 

Podkategorie