Szkoła Podstawowa

przy Wojewódzkim Szpitalu Zespolonym

Wielkanoc

kartki wielkanocne rozłożone na stole kartki wielkanocne rozłożone na stole kartki wielkanocne rozłożone na stole kartki wielkanocne rozłożone na stole Jajka wielkanocne zdobione bibułą leżące przy koszyczku. Dwa papierowe króliki trzymające tekturową tacę na której leży pięć zdobionych jaj wielkanocnych. 


 

Światowy Dzień Recyklingu

18 marca obchodziliśmy w naszej szkole Światowy Dzień Recyklingu. Dzieci przygotowały prace plastyczne, wykorzystując przy tym materiały wtórne. Rozmawialiśmy też o konieczności ograniczenia odpadów i sposobach dawania drugiego życia niepotrzebnym przedmiotom. Uczniowie wykonali również prace plastyczne propagujące recykling.

Białe, tekturowe pudełko, na jego pokrywie kolorowe róże wykonane z wytłaczanki od jajek. Papierowy motyl wykonany z papieru i plastikowej rurki. Laleczki wykonane z drutu i skrawków materiału. Uczennica kolorująca obrazek, znak recyklingu. Gazetka ścienna poświęcona tematowi recyklingu. Materiały dydaktyczne o tematyce ekologicznej rozłożone na stole.


 

Dzień Bezpiecznego Internetu

 Internet stanowi niezastąpione źródło wiedzy i rozrywki, ale korzystanie z jego zasobów i możliwości niesie też ze sobą niebezpieczeństwa. Trzeba o nich wiedzieć, by uchronić się przed przykrymi konsekwencjami. Dlatego w Dniu Bezpiecznego internetu uczniowie naszej szkoły dowiedzieli się, jak dbać o bezpieczeństwo w sieci i  utrwalili tę wiedzę w formie plastycznej.

Zdjęcie robione zza pleców, dziecko siedzące i pracujące na komputerze. Zdjęcie ekranu komputera. Zdjęcie robione zza pleców, dziecko siedzące i pracujące na komputerze. Obrazek kolorowany przez dziecko. Obrazek kolorowany przez dziecko. Obrazek kolorowany przez dziecko.


 

Razem dla WOŚP

 Jak co roku cała Polska grała z Wielką Orkiestrą Świątecznej Pomocy. W Koninie do akcji włączyli się Alpiniści dla WOŚP oraz druhowie z Ochotniczej Straży Pożarnej i policjanci z Komendy Miejskiej w Koninie. Dzieci leżące w szpitalu mogły obejrzeć symulację akcji ratowniczej z wykorzystaniem sprzętu wysokogórskiego, a także poznać sprzęty wykorzystywane przez straż pożarną i policję. Szczególnym powodzeniem cieszyło się rozwijanie węża strażackiego. Dziękujemy za dostarczenie dzieciom niepowtarzalnych wrażeń i udział w szczytnej akcji.

Dzieci przygotowujące plakat z okazji Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy. Dzieci przygotowujące plakat z okazji Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy. Plakat wiszący na ścianie. Alpiniści opuszczający się na linach z budynku szpitala. Alpiniści opuszczający się na linach z budynku szpitala. Zdjęcie wozu strażackiego, wokół grupa ludzi. Alpinista witający się przez okno z dzieckiem. Policjant stojący przy otwartym oknie, za oknem dwóch alpinistów. Policjant pokazujący kajdanki dziecku siedzącemu na kolanach mamy. Strażacy prezentujący sposób rozwijania i zwijania węża strażackiego. Strażak prezentujący dziecku element sprzętu strażackiego. Lekarz rozwijający wąż strażacki, obok dwoje strażaków. Dziewczyna rozwijająca wąż strażacki, wokół pomagający jej strażacy. Strażak pokazujący dziewczynce element sprzętu strażackiego. Grupa strażaków zaglądająca do sali pacjenta. Policjant prezentujący dziecku odznakę policyjną. Grupa osób pozująca wspólnie do zdjęcia przed drzwiami oddziału dziecięcego. Zdjęcie samochodu straży pożarnej.


 

Dzień Babci i Dziadka

 Doceniajmy babcie i dziadków, bo nikt tak jak oni nie utuli i nie pocieszy w złych chwilach. To babcia i dziadek zawsze znajdą czas, by wysłuchać, przygotować przysmaki albo pograć wspólnie na konsoli, bo różne są babcie i dziadkowie. Ale zawsze zasługują na wdzięczność i docenienie. Dlatego uczniowie naszej szkoły przygotowali własnoręcznie przepiękne kartki, wyrażające najszczersze uczucia wobec seniorów. My zaś dołączamy życzenia, by babcie i dziadkowie pozostali młodzi duchem i by nie zabrakło im apetytu na życie.

Widok z góry, dziecko przygotowuje laurki dla babci i dziadka. Zdjęcie robione z zza pleców, dziecko siedzące i pracujące przy komputerze. Zdjęcie robione z zza pleców, dziecko siedzące i pracujące przy komputerze. Dziecko przyklejające czerwone serca do laurki dla babci i dziadka. Niebieska laurka w czerwone serca leżąca na stoliku przed dzieckiem. Otwarta laurka, przyklejone życzenia, rączki dziecka rysujące czerwone serduszko. Zdjęcie z góry, dziecko rysuje kwiatka na laurce dla babci i dziadka. Dziecko rysujące kwiatki w laurce dla babci i dziadka. Dziecko rysujące laurkę dla babci dziadka. Dziecko przyklejające czerwone serca do laurki dla babci i dziadka. Dziecko przyklejające czerwone serca do laurki dla babci i dziadka. 


 

Powstanie Wielkopolskie

 

Zdjęcie otwartek książki. W środku tekst o powstaniu wielkopolskim i czarno-białe fotografie Zdjęcia i książki poświęcone powstaniu wielkopolskiemu. Zdjęcie otwartej książki trzymanej przez ucznia. Widok z góry na miasto. Pochód, ulica roświetlona przez czerwone race. Widok z góry na miasto. Pochód, ulica roświetlona przez czerwone race.


 

Życzenia świąteczne

Boże Narodzenie


 

Spotkanie świąteczne

Święta tuż tuż, nadszedł czas wigilijnych spotkań. I w naszej szkole uczniowie, rodzice i nauczyciele zebrali się, by wspólnie śpiewać kolędy, rozmawiać, a przede wszystkim życzyć sobie wzajemnie wszystkiego, co dobre na Święta i nadchodzący Nowy Rok. Na spotkaniu, które poprowadził ks. Karol Zając, rozmawialiśmy o świątecznych zwyczajach, naszych wspomnieniach i oczekiwaniach, o symbolice Świąt Bożego Narodzenia, ich duchowości i wymiarze materialnym. Wreszcie składaliśmy sobie serdeczne życzenia z nadziejami na piękne świętowanie i równie piękną codzienność po Świętach.

Spotkanie świąteczne Spotkanie świąteczne Spotkanie świąteczne Spotkanie świąteczne Spotkanie świąteczne Spotkanie świąteczne


 

Dziękujemy wolontariuszom z SP 12

Szkolne Koło Wolontariatu ze Szkoły Podstawowej nr 12 w Koninie po raz kolejny pamiętało o dzieciach leżących w szpitalu i postanowiło umilić im przedświąteczny czas. Członkowie Koła zorganizowali zbiórkę przyborów szkolnych i materiałów plastycznych dla naszych podopiecznych. Dziękujemy wolontariuszom za pamięć, pracę i ich dobre serca.

Dziękujemy wolontariuszom z SP 12 Dziękujemy wolontariuszom z SP 12 Dziękujemy wolontariuszom z SP 12


 

Mikołajki na oddziałach dziecięcych

 Jak co roku na szpitalne oddziały dziecięce zawitał Mikołaj z prezentami, dobrym słowem i uśmiechem. W jego przepastnym worku znalazły się paczki żywnościowe ufundowane przez Wojewódzki Szpital Zespolony, jak również książki i zabawki zebrane przez ludzi dobrej woli, szczególnie w zbiórkach organizowanych przez szkoły i przedszkola z naszego regionu. Dzieci otrzymały tez kartki świąteczne wykonane przez ich rówieśników ze Szkoły Podstawowej w Dąbroszynie oraz Przedszkola Gminnego w Kramsku. Humory wszystkim dopisywały, śmiechu było co nie miara, a szczęśliwe twarze dzieci stanowiły najlepszą nagrodę dla Mikołaja i jego pomocników.

Mikołaj siedzący na łóżku, wręczający dziecku paczkę oraz książkę. Mikołaj siedzący na łóżku, wręczający dziecku paczkę, wokół łóżka personel medyczny w czapkach mikołajowych. Personel oddziału chirurgii dziecięcej w czapkach mikołajowych. Dziecko siedzące na łóżku, oglądające prezent od Mikołaja. Mikołaj wręczający chłopcu prezent. Zdjęcie przy choince; dzieci, Mikołaj i personel medyczny oddziału chirurgii dziecięcej. Mikołaj wchodzi do sali dziecka, w ręku trzyma prezent, różową lalkę. Mikołaj wręcza chłopcu pluszową maskotkę jeża. Mikołaj wręcza dziewczynce lalkę. Mikołaj stoi przy łóżku dziecka, w ręku trzyma paczkę z prezentem. Mikołaj wręcza dziecku prezent. Dziecko jest trzymane na rękach przez rodzica. Zdjęcie przy choince, Mikołaj i dwoje dzieci, wszyscy trzymają kartki świąteczne. Zdjęcie przy choince, Mikołaj siedzi na krześle i trzyma dziecko na kolanach. Kartka świąteczna z choinką i ręka dziecka. Mikołaj siedzi na krześle i wręcza dziecku prezent. Mikołaj wręcza prezent chłopcu. Chłopiec siedzi na łóżku. Mikołaj i kobieta w czerwonej sukience, która trzyma paczkę z prezentem. Mikołaj siedzi na krześle przy choince. Rozmawia z dzieckiem i daje mu prezent.


 

Podkategorie